Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

Gümüşhane’de üreticilere 90 ton yem bitkisi tohumu desteği sağlandı

1 NİSAN 2021

Gümüşhane’de üreticilere 90 ton yem bitkisi tohumu desteği sağlandı

 

Gümüşhane  ilindeki üreticilere Bitkisel Üretimi Geliştirme ve Çayır-Mera Islah ve Amenajman Projeleri kapsamında 1 milyon 178 lira değerinde yüzde 50 hibeli 90 ton yem bitkisi tohumu desteği sağlandı. Destek Kapsamında tedarik edilen tohumlar 1739 Sayılı Gümüşhane Tarım Kredi Kooperatifi tarafından tedarik edildi.

Proje kapsamında ekimi yapılacak 14 bin dekar alanda 20 bin ton yem bitkisi üretimi yapılarak 10 milyon TL net gelir elde edilmesi hedeflenirken, projeyle birlikte 14 bin dekar atıl durumda kalan tarım arazisi de üretime kazandırılmış olacak.

Çayır, mera ve yem bitkileri ekiliş alanlarının genişletilmesi, çiftçilerin kaba yem ihtiyacının karşılanabilmesi ve hayvancılıkta girdi maliyetlerinin azaltılması amacıyla uygulanan Proje ile alınan yonca, korunga, fiğ, silajlık mısır, yem bezelyesi ve yulaf tohumlarının dağıtımı yapıldı.


Dağıtım Törenine Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Tarım Kredi Kooperatifleri Trabzon Bölge Müdürü Osman Tomruk, Tarım ve Orman İl Müdürü Edip Birşen, İl Genel Meclisi üyeleri, Kooperatif personelleri ve çiftçiler katıldı.