Tarım Kredi Kooperatifleri Trabzon Bölge Birliği’nin hasattan önce fındık alımı yapacağını duyurmasıyla bahçesine mutlu giren fındık üreticisi, mahsulünü Kooperatiflere teslim etmeye başladı.

Kurban Bayramı öncesinde ortaklarına fındık alımı yapacağını duyuran Tarım Kredi Kooperatifleri Trabzon Bölge Birliği, Giresun ve Trabzon ilinde faaliyet gösteren 28 birim kooperatif aracılığıyla 2019 yılı mahsulü fındık alımına başladı. TKBİRLİK A.Ş. işbirliği ile yürütülen fındık alımına, ortakların yoğun ilgi göstermesi ve bağlı bulundukları Kooperatifler aracılığıyla fındık teslim etmesi kooperatiflerde şenlik havası oluşturdu.

Fındık alım noktalarında incelemede bulunan Tarım Kredi Kooperatifleri Trabzon Bölge Müdür Yardımcısı Osman TOMRUK, fındık alımına ilişkin değerlendirmede bulunarak “2018 yılında iştirakimiz TKBİRLİK A.Ş. işbirliği ile başlamış olduğumuz fındık alımına bu yılda hedefleri artırarak devam etmekteyiz. Ortaklarımızın her türlü tarımsal ihtiyaçlarını karşılamanın yanında, ürünlerine pazar bulması ve gerçek değerinde pazarlayabilmesi için ürün değerlendirme faaliyetlerine ciddi önem vermekteyiz. Bu kapsamda, hasat başlamadan alım noktasında ki hazırlıklarımızı tamamlayarak bayram sonrası ürün alımına başlamış bulunmaktayız. Giresun ve Trabzon ilinde 28 kooperatifimiz aracılığıyla ürün alımı gerçekleştirilmektedir. Ürün teslimine gelen eli nasırlı ortaklarımızın memnun olduğunu görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir.”  dedi.